مدیرکل کتابخانه های عمومی استان البرز با همراه کارشناسان حوزه کتابخوانی از کتابخانه های عمومی روستایی نظرآباد بازدید و به بررسی شاخص ها و وضعیت موجود ، رفع موانع و مسایل کتابخانه پرداختند.

 
در این سفره یک روزه مدیرکل کابخانه های استان که کارشناسان امور کتابخانه ها، فرهنگی و منابع ایشان را همراهی می کردند ، رییس اداره کتابخانه های نظرآباد و مسئول هر کتابخانه پس از بازدید از محی و داخل کتابخانه در طی جلسه ای به بررسی وضعیت شاخص های کتابخوانی در هر کتابخانه گرداختند و مشکلات و مسایلی که منجر به کاهش آماری برخی شاخص ها مثل امانت و عضو و همچنین اجرای برنامه های جانبی ترویج کتابخوانی پرداخته شد و برای برخی نیازهای کتابخانه در همان جلسه تصمیم گیری و دستوراتی نیز از سوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان صادر شد.
 
حجت الاسلام فلاح دراین سفر خود به کتابخانه امام جواد (ع) روستای احمد آباد ، کتابخانه امام حسن (ع) روستای بختیار ، کتابخانه شهید کشن روستا روستای حاجی بیگ ، کتابخانه آیت الله نجم آبادی روستای نجم آباد و کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (ص) شهرک آزادگان سرکشی کرد. وی با اشاره به لزوم تقویت منابع کتابخانه ای و رفع فوری نیازهای موجود هر کتابخانه گفت: وقتی منابع و امکانات لازم برای رفع نیازهای یک کتابخانه وجوددارد دلیلی ندارد از سوی مسئولین پیگیری نشود. مسئولین کتابخانه و کتابداران عزیز باید با دلسوزی و انگیزه بیشتری برای رشد فرهنگی جامعه خود تلاش کنند. بلاشک وظیفه ما کتابداران در قبال آبادی و آبادانی فرهنگی جامعه خود خطیر و قابل اهمیت است .
 درنهایت حجت الاسلام فلاح در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) این روستا جهت ادای نماز ظهر حضور یافتند و با نمازگزاران هم ایراد سخنرانی کردند.